1 / 0

Lewandowska 6. w Great South Run

W silnie obsadzonym niedzielnym biegu Great South Run rozegranym na dystansie 10 mil w Portsmouth Iwona Lewandowska zajęła szóste miejsce, Marcin Chabowski uplasował się na dziewiątej pozycji.

Rywalizację pań wygrała Kenijka Vivian Cheruiyot, mistrzyni świata na 10 000 m, w czasie 51:17, piątym w historii na nietypowym dystansie 10 mil. Kolejne lokaty zajęły: Jo Pavey (GBR, mistrzyni Europy na 10 000 m) 52:44, Doris Changeiywo (KEN) 52:51, Gemma Steel (GBR) 53:06 i Betsy Saina (KEN) 53:49.
Iwona Lewandowska osiągnęła rezultat 54:54. Dla włocławianki był to już trzeci start w imprezie, w 2011 r, była ósma, a przed rokiem - również szósta.

W biegu mężczyzn triumfował Moses Kipsiro z Ugandy z wynikiem 46:00, kolejne siedem lokat padło łupem Kenijczyków, najszybsi z nich byli Emmanuelowie, Kipsang (46:08) i Bett (46:11). Marcin Chabowski, najszybszy Europejczyk, rezultatem 47:41 o 5 sekund wyprzedził Brytyjczyka Rossa Millingtona. Zawodnika Pomeranii Szczecinek tylko pięć sekund dzieliło od nieoficjalnego rekordu Polski Mirosława Gołębiewskiego sprzed 25 lat.