1 / 0

Giżyński 2:12:40 we Frankfurcie

34-letni Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) z czasem 2:12:40 uplasował się na 14 miejscu w 34. maratonie we Frankfurcie.

Zwycięzcą biegu został Etiopczyk Sisay Lemma (zwycięzca maratonu Orlenu w Warszawie przed dwoma laty) 2:06:26 przed Kenijczykami Lanim Rutto (2:06:34) i Alfersem Lagatem (2:06:48). Czwarte miejsce zajął Niemiec Arne Gabius, który wynikiem 2:08:33 poprawił rekord kraju i wysunął się na czoło tegorocznych list europejskich.

Mariusz Giżyński uzyskał trzeci wynik w karierze, przed trzema laty we Frankfurcie był o 5 sekund szybszy, jego rekord życiowy wynosi 2:11:20 (Rotterdam ’12). Obie połowy dystansu przebiegł w podobnym czasie 1:06:02 + 1:06:38.

W rywalizacji pań najszybsze były Etiopki, Gulume Tollesa i Dinknesh Mekash (obie uzyskały ten sam czas 2:23:12) oraz Koren Jelela (2:23:52). Najszybszą Europejką była Rosjanka Sardana Trofimowa 2:24:38.