1 / 0

Start Pyzik w przełajowych NCAA

Juniorka Weronika Pyzik zajęła 132 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w biegach przełajowych rozegranych w sobotę w Parku Toma Sawyera w Louisville.

Zawodniczka LKS Znicz Biłgoraj studiuje w San Francisco, do finałowego biegu dywizji pierwszej awansowała zajmując 8 miejsce w kwalifikacjach regionu zachodniego w Seattle.
W Louisville na dystansie 6 km triumfowała Molly Seidel, akademicka mistrzyni USA ’15 na 10 000 m na bieżni.
Bieg mężczyzn na 10 km po raz trzeci z rzędu - jako pierwszy w historii konkurencji - wygrał 21-letni Kenijczyk Edward Cheserek. Jest to już jego czwarty tegoroczny tytuł NCAA (1 mila w hali oraz 5 000 m i 10 000 m na bieżni).
W Louisville na starcie stanęli studenci uczelni amerykańskich reprezentujący aż 19 państw. Bieg kobiet ukończyły 254 zawodniczki.

Warto dodać, że Weronika Pyzik ma za sobą już starty w mistrzostwach świata i Europy (10 miejsce w 2014) w biegach przełajowych oraz w mistrzostwach Europy (12 miejsce w 2014) w biegach górskich.