1 / 0

Napieraj 9. w przełaju EA w Tilburgu

Dominika Napieraj (KS AZS AWF Wrocław) zajęła dziewiąte miejsce w holenderskim Tilburgu, w biegu przełajowym zaliczanym do cyklu European Athletics Cross Country Permit.

W biegu pań na dystansie ok. 8 km triumfowały Holenderki, Sifan Hassan (27:07) o pół minuty wyprzedziła Maureen Koster. 22-letnia Hassan, medalistka mistrzostw świata na 1500 m, odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w Tilburgu. Dominika Napieraj osiągnęła czas 28:18. Na 23 pozycji sklasyfikowano Paulinę Kaczyńską (WMLKS Pomorze Stargard) 29:32.

W rywalizacji mężczyzn (ok. 10 km) zwyciężył Niemiec Richard Ringer (30:07), czwarty przed rokiem, przed Holendrem Khalidem Choukoudem (30:17) i Belgiem Isaakiem Kimelim (30:24). Khalid Choukoud po raz piąty w karierze zajął drugą lokatę (zwyciężył przed rokiem) w Tilburgu.

International Warandeloop rozegrano już po raz 57.